نسخه چاپي

1399/05/13 :: ١٦:٠٠ 
آیت‌الله سعیدی:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرارگاه فرهنگی با فرماندهی آیت الله جنتی است

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در واقع یک قرارگاه برای مقابله با دشمن و هجمه های رسانه ای و فرهنگی آن است. حضرت آیت الله جنتی فرمانده این قرارگاه و جناب آقای لطفی و دستگاهها و نهادهای همکار، همگی در خدمت این قرارگاه هستند و با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به مردم با هدایت و درایت مقام معظم رهبری به عنوان سلسله جنبان این حرکت پرشتاب، به حرکت خود ادامه می دهند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرارگاه فرهنگی با فرماندهی آیت الله جنتی است

آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، چهلمین سالگرد این شورا را تبریک گفت و اظهار کرد: امام صادق علیه اسلام در روایتی می فرمایند: فردی که نسبت به شرایط زمان خود آگاه باشد، دچار لغزش‌ها نخواهد شد و آگاهی تنها سدی است که می‌تواند مقابل لغزش‌های موجود تاثیرگذار باشد و مقاومت کند.

وی اضافه کرد: به طور کلی برای انجام دادن هر مأموریتی انسان لازم است اطلاعات، دانستی‌ها و آگاهی‌هایی داشته باشد که از مهم‌ترین این‌ها، زمان شناس بودن است.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با تاکید بر اینکه گاهی اوقات نداشتن آگاهی منجر به انحراف می‌شود، گفت: از نگاه امام علی علیه‌السلام زمان‌شناس بودن یکی از محورهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری از جمله محورهای اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که این شاخصه‌ها مشخص می‌کند که این شورا در واقع موظف است که ایام‌الله را در یادها زنده نگه‌دارد. هم ایامی که در تقویم اسلامی ثبت شده و هم ایامی که در تقویم ملی ثبت شده و یا اتفاقاتی که رخ می‌دهد و در تقویم نیامده و ثبت نشده است.

امام‌جمعه قم یادآور شد: در سال ۸۸ که کشور درگیر یک فتنه بزرگ بود، رهبر معظم انقلاب ضمن تقدیر از آیت‌الله جنتی، فرمودند که این مجموعه طی این سال‌ها همچنان در خط درست و در صراط مستقیم حرکت کرده و لحظه‌ها را شناخته است، مشکل بعضی ها بی‌ایمانی، بی‌شوقی و ‌بی‌محبتی نیست، بلکه مهم این است که لحظه شناس نیستند.

وی گفت: این شورا از همان ابتدا به ترویج اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع)، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ شور انقلابی و نقش مستمر مردم در صحنه، توجهی ویژه داشته است. به همین علت منحصر به مناسبت‌های تقویمی نیست.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه باید شور و نشاط دینی و انقلابی مردم و بصیرت و آگاهی آنها حفظ شود، عنوان کرد: اوج این بصیرت، آگاهی و هماهنگی در حوزه تبلیغات را در ۹ دی سال ۸۸ مشاهده کردیم که یکی از قله‌های پر افتخار مردم در مقابل توطئه دشمن است؛ از توطئه‌هایی که انجام شد ایجاد تنش در درون و حمایت از بیرون بود که با وحدت و حمایت مردم این توطئه‌ها به نتیجه نرسید و خنثی شد و امروز نیز اصحاب آن توطئه، جزو منزوی‌ ترین و منفورترین افراد جامعه هستند.

وی ادامه داد: اگر این افراد فتنه‌گر در کشورهای دیگری بودند، با آن‌ها برخوردهای دیگری می‌شد. اما در ایران اسلامی، شاهد برخورد کریمانه رهبری با این افراد هستیم که این نوع برخورد برگرفته از تعالیم دینی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم تصریح کرد: خط نفاق و وابسته به غیر، دل‌بسته به آمریکا و منتظر اشاره اروپا و علاقه‌مند به مذاکره با آن‌ها در میان مردم هیچ جایگاهی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شکل‌گیری جمهوری اسلامی ایران با مواضع روشن و واضحی که حضرت امام و ملت عزیز داشتند، حمله‌ها به نظام و مردم ایران به اشکال مختلف دنبال شد. به همین علت باید در همه عرصه‌ها دشمن، جبهه و سنگرها را شناخت و مقابل حمله‌ها قرارگاه تشکیل داد؛ در عرصه فرهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک قرارگاه مقابل جنگ تبلیغاتی دشمن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان این که باید دشمن را شناخت و برای مقابله با آن قرارگاه های مختلف فرهنگی و نظامی تشکیل داد گفت: در عرصه فرهنگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در واقع یک قرارگاه برای مقابله با دشمن و هجمه های رسانه ای و فرهنگی آن است. حضرت آیت الله جنتی فرمانده این قرارگاه و جناب آقای لطفی و دستگاه ها و نهادهای همکار، همگی در خدمت این قرارگاه هستند و با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به مردم با هدایت و درایت مقام معظم رهبری به عنوان سلسله جنبان این حرکت پرشتاب، به حرکت خود ادامه می دهند و این نظام را با همه دشمنی ها و هجمه های سنگین رسانه ای و فرهنگی که از سوی دشمن وجود دارد، سرپا و استوار نگه داشته اند.

آیت‌الله سعیدی اضافه کرد: امروز دشمن با تعجب بسیاری روبرو است که چگونه نظام اسلامی با این همه تهاجم همچنان زنده است. درحالی‌که دشمن موضوع نعمت بزرگ ولایت و عشق و محبت مردم به اهل‌بیت(ع) را نمی‌فهمد و نمی‌تواند بفهمد، رمز پیروزی ما محبت و وابستگی به اهل‌بیت(ع) و در ذیل ولایت فقیه است و امروز شرط مهم برای منتظران امام زمان(عج) اطاعت از ولایت فقیه است.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 802034

  • بازديدکنندگان امروز : 1613

  • کل بازديدکنندگان : 2211370

پیوندها